Riteriai

• Paskelbta: 2023-12-19

Gruodžio 14 d. mūsų gimnazijoje 7, 8, IIG kl. vyko edukacinis užsiėmimas"Riteriai LDK: Viduramžiai ir Riterių kovos". Edukacinė programa supažindino moksleivius su XIV – XV amžių karyba, leido gyvai pažvelgti į riterių kasdienybę ir jų karo meną, pagilino žinias apie Vytauto Didžiojo laikais susiformavusį LDK riterijos luomą. Edukacijoje dalyvaujantys riteriai - kryžiuotis ir LDK bajoras - įkūrė tikrą mažą viduramžišką karo stovyklą. Visi ekspozicijoje naudojami ginklai, skydai, šarvai ir vėliavos – vaizduojamojo laikotarpio autentiškos rekonstrukcijos, tiksliai atkuriančios XIV-XV amžiaus originalus. Teatralizuotos edukacinės programos metu riteriai papasakojo apie riterių kasdienybę, pareigas ir teises, supažindino moksleivius su viduramžiškų ginklų valdymo ir kautynių technika, išsamiai papasakojo apie kiekvieno ginklo panaudojimo ypatumus. Programos metu moksleiviai ne tik klausėsi riterių pasakojimo, tačiau ir patys aktyviai dalyvavo edukacinėje programoje – matavosi šalmus ir šarvus, ėmė į rankas įvairius ginklus ir skydus, galėjo pajausti ginklų svorį, buvo įtraukti į riteriškus žaidimus, leidžiančius lengviau suprasti XIV-XV amžiaus kario kasdienybę. Dėkojame edukacijos organizatoriams "VšĮ Viduramžių pasiuntiniai".