„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”, czyli studniówka

• Paskelbta: 2024-02-08

2 lutego br. maturzyści Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie uroczyście rozpoczęli odliczanie symbolicznych 100 dni do matury. Młodzi ludzie w odświętnych strojach, pełni energii i optymizmu zatańczyli poloneza, który rozpoczął bal studniówkowy. Uroczystego otwarcia święta dokonała dyrektor Ewelina Sołowjowa. Pani dyrektor cieszyła się, że absolwentów gimnazjum mamy okazję spotkać nie tylko na studniówce, ale i każdego dnia, gdyż przyprowadzają swoje dzieci, a nawet wnuki do naszego gimnazjum.

-Już zaraz matura… 100 dni to dużo, czy to mało?...- rozważała pani dyrektor i w ciepłych oraz pełnych sympatii słowach życzyła młodzieży jak najlepszych wyników na świadectwach dojrzałości i zachęcała do świetnej zabawy.

Wyjątkowy wieczór w życiu maturzystów uświetnili swoją obecnością radna Samorządu Rejonu Trockiego Teresa Sołowjowa, były wieloletni dyrektor gimnazjum Franciszek Żeromski oraz była wieloletnia nauczycielka klas początkowych Alicja Podolska. Goście złożyli życzenia tegorocznym maturzystom. Życzyli przede wszystkim udanej zabawy, siły i energii do przyszykowania się do matury oraz dobrze zdanego egzaminu dojrzałości.

Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego maturzysty, a także okazja do spotkania się z absolwentami. W tym roku swą obecnością zaszczycili nas absolwenci sprzed 50, 30 i 20 lat. Wszyscy podkreślili, że czas szybko mija. Ciepło i wesoło wspominali lata szkolne, a także udzielili cennej rady młodzieży, by uczyli się języków, bo języki są oknem na świat.

Tego wieczoru nie brakowało życzeń i podziękowań. Maturzyści złożyli podziękowania dyrekcji, wychowawczyni i nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Szczególne podziękowania za zrozumienie, troskę i wszelką pomoc skierowali do wychowawczyni Alicji Wołkowej. Z kolei pani Alicja ze wzruszeniem życzyła im udanej, wesołej studniówki, pomyślnych przyszykowań do egzaminów maturalnych oraz wszelkich sukcesów.

O program artystyczny zatroszczyli się uczniowie III klasy gimnazjalnej i maturzyści, a nad całością czuwały wychowawczynie A.Wołkowa i J.Raińska oraz Edward Mogilnicki. Z głośników płynęły znane przeboje, nie zabrakło tańców i uczniowskich żartów, a szanując tradycje i obyczaje, by stało się im zadość, dokonano wymiany kalendarza od III klasy gimnazjalnej na testament i klucz od maturzystów.

W imieniu rodziców głos zabrała Z. Zabelskienė, która życzyła dzieciom szerokiej drogi życiowej, realizacji swoich marzeń i pragnień, a także satysfakcji z tego, co się osiąga. Nauczycielom, a szczególnie wychowawczyni, serdecznie dziękowała za trudną pracę, odpowiedzialność i cierpliwość.

Tegoroczną imprezę studniówkową uwieńczyła słodka niespodzianka od rodziców klasy maturalnej.