Rejonowa Miniolimpiada Języka Polskiego i Konkurs ,,Ortografka" za nami!

• Paskelbta: 2024-06-03

28 maja, odbyła się XVI Rejonowa Miniolimpiada Języka Polskiego klas 8,9 i Konkurs Ortografii  klas 5 w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie.W tym roku  udział wzięło 19 uczniów z 4 szkół rejonu trockiego. Uczestnicy zmagali się w dwóch kategoriach: klasy 5 pisali dyktando, a  klasy 8-9 pisali rozprawkę. Tematy prac pisemnych i dyktanda zostały przygotowane przez panie wykładowczynie z Centrum Języka Polskiego i Kultury Akademii Oświaty Uniwersytetu Witolda Wielkiego: doc. dr Halinę Turkiewicz i doc. dr Barbarę Dwilewicz. Prace uczniów zostaną sprawdzone przez komisję konkursową, a wyniki zostaną ogłoszone 6 czerwca podczas Dnia Patrona Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy niezwykle wdzięczni pani dyrektor Ewelinie Sołowjowej za jej zaangażowanie w promocję edukacji i rozwój młodych talentów.