Wycieczka do fabryki czekolady ,,AJ šokoladas“

• Paskelbta: 2023-10-20
  • Kategorija: Išvyka

19 października uczniowie klasy 6 i IG mieli czekoladowy raj dla podniebienia. W malowniczych Trokach odwiedzili fabrykę czekolady ,,AJ šokoladas“. Prawdziwy mistrz czekolady A. Jablonskis przeprowdził lekcję- prezentację-degustację czekolady. Uczniowie degustowali różne rodzaje czekolady. Mieli możliwość wykonać różne prace z  ciastek, orzechów, migdałów , marcepanów i wiadomo z czekolady! Wykonane prace były słodką niespodzianką.Zwiedzili też 4 pokoje rzeźb z czekolady,na sporządzenie których wymagało około dwóch ton białej,czarnej i mlecznej czekolady. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające, że że są ekspertami od czekolady,jak również przywieźli do domu w prezencie własnoręcznie wykonane słodycze.

Pani od technologii Teresa Bielak