Poznawczo edukacyjna wycieczka Polska-Niemcy

• Paskelbta: 2023-05-16
  • Kategorija: Išvyka

Grupa uczni naszego gimnazjum od 24 do 29 kwietnia mieli  poznawczo edukacyjną wycieczkę Polska-Niemcy. Pierwszy nocleg w Stułbicach, Hotel "Olimpik park''. Po smacznym śniadaniu wyruszyliśmy dalej w podròż i dotarliśmy do Serengeti Park(Safari).Uczniowie mieli wycieczkę autokarową, bo na terenie parku ogromne zoo, ròżne atrakciony, gry, zabawy. Zmęczeni ale szczęśliwi dojechaliśmy do miasteczka Bad Fallingbostel do Hotelu Schnehagen na obiadokolację i nocleg.Następny dzien znòw zwiedzanie i dojazd do Haide Park. W Haide Park spędziliśmy cały dzień, było dużo śmiechu, emocji, wrażeń. Następne dwa dni było miasto w Polsce Poznań. Zwiedziliśmy Park Cytadelę, Ostròw Tumski z Katedrą( podziemie z grobami Pierwszych Piastòw- Mieszka i B. Chrobrego). Zwiedziliśmy Stary Rynek- Plac Wolności, plac Adama Mickiewicza, Krzyże Poznańskie, Zamek Cesarski. Uczniowie mieli także zajęcia edukacyjne w Muzeum Archeologicznym, a wieczorem w Teatrze Polskim słuchaliśmy koncertu dyplomowego studentòw klasy dyrygentury orkiestr dętych mjra dra Pawła Joksa. 29 kwietnia wyjazd do Torunia, zwiedzanie muzeum dom M. Kopernika oraz staròwkę. Pełni wrażeń, nieco zmęczeni, ale zdrowi i szczęśliwi wròciliśmy do domòw. Wielkie podziękowanie składamy dla Pani Teresy Artamonowej, nauczycielce geografii za zaproszenie naszych uczni na wspaniałą wycieczkę poznawczo edukacyjną.