Wycieczka edukacyjna na Wieżę Telewizyjną w Wilnie

• Paskelbta: 2023-03-29
  • Kategorija: Išvyka

,,Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca,, -

28 marca 2023r. Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza, dla najlepszych uczniów 1-12 klas (którzy ukończyli I półrocze na celująco ) organizowało wycieczkę na Wieżę Telewizyjną w Wilnie.

Podczas wycieczki uczniowie oglądali Historyczny Park Anten, pomnik wzniesiony na cześć obrońców wieży, symbol niepodległości- kobieta ze wzniesionymi ku niebu rękoma i stojąca na ogromnym dzwonie, na którym wyrzeźbiono tekst Hymnu Litwy. Następnie zaprezentowano dla nas film, który oglądaliśmy z zaciekawieniem, poznaliśmy historię powstania wieży, jak jest skonstruowana oraz fakty o krwawych wydarzeniach z 13 stycznia 1991 roku. Jednak największą atrakcją dla nas była jazda windą oraz restauracja ,,Paukščių takas,,, znajdująca się na wysokości 165 metrów, w której czekał na uczniów poczęstunek. Pogoda nam się uśmiechała, toteż podziwialiśmy panoramę naszej 700-letniej stolicy i stwierdziliśmy, że Wilno jest ,,zielone,, , bawiliśmy się w grę ,, ja widzę..., a ty widzisz…,, ?

Wszyscy byli zachwyceni pięknym widokiem. Opiekunką grupy była Pani od historii Alina Narkiewicz.

Dziękujemy Kochanej Pani Dyrektor Ewelinie Sołowjowej za tak wspaniałą nagrodę. Wrażenia z wycieczki tylko podwoją nam chęć do nauki.

Prezydent Samorządu Uczniowskiego Nikita Kurec