Uczniowie Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza zachwyceni filmem "Chłopi"!

• Paskelbta: 2024-03-25
  • Kategorija: Išvyka

W niedzielę,24 marca uczniowie Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza mieli wyjątkową okazję obejrzeć ekranizację powieści Władysława Reymonta "Chłopi". Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony młodzieży, która opuściła kino pełna wrażeń i pozytywnych emocji.
"Byłam oczarowana bogactwem detali i wiernością ekranizacji względem książki" - wyznała jedna z uczennic klasy IVG,Gabriela Zapolska.
Nauczyciele również docenili walory filmu. "To wspaniała lekcja historii i literatury" - podsumowała jedna z pedagogów,Alina Narkiewicz.Film pokazuje nie tylko ciężką pracę i przywiązanie do ziemi polskich chłopów, ale również ich bogatą kulturę i tradycje.
Nowa ekranizacja "Chłopów" to bez wątpienia cenny edukacyjny projekt, który na długo pozostanie w pamięci uczniów gimnazjum.