XXXIV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego na Litwie

• Paskelbta: 2023-03-13
  • Kategorija: Didžiuojamės

Tegorocznej olimpiadzie odbywającej się w roku 700-lecia Wilna towarzyszyło słynne motto z wiersza noblisty Czesława Miłosza: „Nigdy od ciebie, miasto, nie mogłem odjechać”. 10 marca w wileńskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie wyników olimpiady.
Rejon trocki na XXXIV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego reprezentowały dwie uczennice z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie - Gabriela Jankowska z IV klasy i Gabriela Zapolska z III klasy. Wykładowcy Uniwersytetu Wileńskiego przyznali wyróżnienie Gabrieli Jankowskiej za piękne przygotowanie tematu ,,Klucze do arcydzieł: „Cham” Elizy Orzeszkowej". Uczestniczkom olimpiady z rejonu trockiego przybyli osobiście pogratulować Jonas Kietavičius, wicemer rejonu trockiego oraz Dalė Dzigienė, kierownik wydziału oświaty rejonu trockiego. Główna doradczyni w Administracji Samorządu m. Wilno oraz radna rejonu trockiego Alina Kowalewska wręczyła wszystkim uczestnikom olimpiady i nauczycielom dyplomy, i prezenty.

Gratulacje dla P. Liliji Kondratovicz, Gabrieli Zapolskiej i  Gabrieli Jankowskiej.