BON PIERWSZAKA - wyprawki oraz stypendia dla pierwszaków

W sierpniu Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” przekazała kompleksowe wyprawki szkolne uczniom pierwszej klasy Gimnazjum im. Henryka  Sienkiewicza w Landwarowie.1 września, podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 14 pierwszoklasistów otrzymali piękne plecaki z wieloma niezbędnymi  artykułami kancelaryjnymi oraz rzeczami, które przydadzą się podczas nauki.

28 listopada uczniowie  klasy pierwszej  otrzymali jednorazowe stypendium finansowe o równowartości 500 złotych, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne. Stypendia zostały przekazane rodzicom.

Rodzice pierwszaczków są niezmiernie wdzięczni Rządowi Republiki Polskiej za wsparcie swoich rodaków. Uczniowie zaś cieszą się pięknym tornistrem oraz grami, książkami, kupionymi przez rodziców za środki pieniężne (stypendia).

Dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

PROGRAM: Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023

ZADANIE: Realizacja Bonu Pierwszaka przeznaczonego dla 965 uczniów klas pierwszych z 53 polskich szkół na Litwie

DOFINANSOWANIE: 7 000 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ 482 500 zł