1 września w gimnazjum

  • Paskelbė : Angelina Naruševičienė
  • Paskelbta: 2023-09-07
  • Kategorija: Renginiai

W piątek 1 września społeczność gimnazjum im.Henryka Sienkiewicza w Landwarowie zebrała się, aby uczcić rozpoczęcie nowego 2023/2024 roku szkolnego. Ten dzień był pełen radości, pozytywnych emocji i nowych wrażeń.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele, gdzie odbyła się Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli. Podczas Mszy świętej były poświęcone plecaki i przybory szkolne pierwszaków.

Kolejnym punktem inauguracji roku szkolnego był apel w murach gimnazjum. Na uroczystość przybyli honorowi goście: mer rejonu trockiego p. Andrius Šatevičius, radna samorządu rejonu trockiego p.Teresa Sołowjowa, były wieloletni dyrektor placówki p. Franciszek Żeromski i wieloletnia nauczycielka gimnazjum p. Alicja Podolska.

Dyrektor gimnazjum p.Ewelina Sołowjowa, pełna entuzjazmu i optymizmu, wygłosiła przemówienie, w którym zaznaczyła, że czeka trudny, ale pełen nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń, rok szkolny. Pani dyrektor życzyła wszystkim powodzenia i satysfakcji w nauce i pracy. Nauczyciele i goście również życzyli wytrwałości, zapału do nauki oraz dobrych wyników w nowym roku szkolnym.

Niezapomnianym momentem tego dnia było wprowadzenie pierwszoklasistów do szkoły. Zgodnie z tradycją, pod oklaski zebranych, z dzwonkiem szkolnym uśmiechnięci maturzyści wprowadzili, jeszcze trochę nieśmiałych, pierwszoklasistów.

Pierwszacy tego dnia mieli dużo niespodzianek. Podczas uroczystości wszyscy uczniowie pierwszej klasy otrzymali prezenty: kompleksowe wyprawki szkolne – plecak z wyposażeniem, wg projektu pt. „Bon Pierwszaka“, realizowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie“ im. Jana Olszewskiego, dofinansowanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki oraz ZPL. „Bon Pierwszaka“ organizowany jest we współpracy z organizacjami polonijnymi – Stowarzyszeniem Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierzą Szkolną“.

Samorząd rejonu trockiego również ufundował wyprawki z artykułami szkolnymi dla każdego ucznia pierwszej klasy.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w gimnazjum pokrzepiła więź społeczności szkolnej oraz tchnęła nadzieję na udany i owocny rok szkolny.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos