Polskie wakacje- warsztaty języka polskiego 2024 w Szczecinie

• Paskelbta: 2024-08-30
  • Kategorija: Išvyka

Polskie wakacje- warsztaty języka polskiego 2024 w Szczecinie to projekt ,w ktòrym kolejny raz z rzędu uczestniczą uczniowie gimnazjum Henryka Sienkiewicza w Landwarowie, zawdzięczając dyrektorce Renacie Krasowskiej gimnazjum imienia Longina Komołowskiego w Połukniu.Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie,, Solidarni Razem". Grupa uczni 12 osòb z nauczycielką fizyki Janiną Rainską od 6 do 12 sierpnia pogłębiali wiedzę o polskiej kulturze. Uczniowie nie tylko uczestniczyli w warsztatach językowych, ale ròwnież aktywnie zwiedzali z przewodnikiem Szczecin, Morskie Centrum Nauki, kąpali się w morzu i w parku wodnym ,, Fabryka wody".W parku ,, Jasne Błonie" mieli plener malarski o wrażeniach z projektu. Wszyscy uczniowie za udział w projekcie otrzymali certyfikaty. Serdecznie dziękujemy organizatorom projektu za zaproszenie oraz dyrektorce naszego gimnazjum Ewelinie Sołowjowej za umożliwienie udziału w projekcie.