Dzień Tolerancji

• Paskelbta: 2022-11-18

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie jak i co roku dołączyli się do tegorocznej inicjatywy tolerancji, której symbolem jest „Dom”, szacunku i akceptacji wobec każdego członka naszej społeczności. Z tej okazji dzięki wychowawcom i ich zaangażowaniu przedszkolacy i uczniowie wykonali mnóstwo pięknych prac „Domki Tolerancji”. Przedszkolacy mieli zajęcia, podczas których uczyli się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uwrażliwienia na uczucia innych. W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili pogadanki. Uczniowie wykonali prace plastyczne, plakaty, które w prosty sposób pokazują, czym jest tolerancja. W 5-8 klasach odbył się konkurs na temat tolerancji. Każda klasa była nagrodzona dyplomem i słodkim poczęstunkiem. Obecnie efekt pracy uczniów można podziwiać na korytarzu szkoły. Bądźmy tolerancyjni! Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko dla nas, ale całemu społeczeństwu naszego gimnazjum.