"Bon Pierwszaka" i "Bon Maturzysty"

• Paskelbta: 2022-11-17
  • Kategorija: Aktualijos

W sierpniu b.r. Polska przekazała dla pierwszaków szkół polskich na Litwie plecaki z przyborami szkolnymi, które ufundowała Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków kancelarii premiera RP.

W kolorowych plecakach znajdowały się wszystkie potrzebne przybory szkolne: piórniki, farby, kredki, plastelina, patyczki do liczenia, liczydełka, zeszyty, papier kolorowy, nożyce, nawet torby na trampki. Plecaki dla 16 pierwszoklasistów Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Ladwarowie zostały wręczone podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Ponadto ze środków finansowych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą, każdy uczeń klasy pierwszej w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka” otrzymał jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 470 złotych, przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne.

15 uczniów klasy maturalnej w ramach realizacji projektu „Bon Maturzysty” otrzymał 1 000 złotych, które będzie mógł wykorzystać umożliwiających lepsze przygotowanie do matury. Stypendia zostały przekazane rodzicom lub opiekunom prawnym uczniów.

Społeczność Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie składa serdeczne podziękowanie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Macierzy Szkolnej za otrzymanie stypendium Bon Pierwszaka oraz Bon Maturzysty. W imieniu rodziców serdecznie dziękujemy za wyprawki  pierwszaków.