,,Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś nasze pasowanie…”

• Paskelbta: 2023-01-12

12 stycznia w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie było gwarno i wesoło, ponieważ odbyło się tradycyjne Rejonowe Święto Pierwszoklasisty. W święcie uczestniczyli pierwszoklasiści wraz ze swoimi paniami z Gimnazjum w Trokach, Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu oraz pierwszacy naszego gimnazjum. W święcie uczestniczyli goście, którzy byli organizatorami i współorganizatorami tej pięknej uroczystości: prezes Oddziału rejonowego ZPL Jarosław Narkiewicz, radne Samorządu Rejonu Trockiego Teresa Sołowjowa oraz Alina Kowalewska.

Pierwszacy rejonu złożyli uroczyste ślubowanie pierwszoklasisty oraz zostali pasowani na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dla pierwszaków nie zabrakło życzeń gości i dyrekcji gimnazjum, gospodarzy tego pięknego święta. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i zaświadczenia o ślubowaniu.

Potem przed uczestnikami święta wystąpił zespół taneczny pod kierownictwem Teresy Bożerodskiej, który zaprezentował inscenizację teatralno - taneczną ,, Magia świąt”. Następnie pierwszacy zatańczyli wspólny taniec integracyjny. Największą niespodzianką dla uczestników święta było przyjście Mikołaja, który urozmaicił święto wspólną zabawą. I oto długo wyczekiwany moment: wręczenie  prezentów z okazji Święta Pierwszoklasisty.

Szczególne podziękowanie wyrażamy Kancelarii prezesa Rady Ministrów, Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie“ oraz Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska“ za finansowe wsparcie naszej imprezy, która była organizowana w ramach projektu „DNI KULTURY I EDUKACJI W REJONIE TROCKIM“, który był finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2022.

Nuotraukos:
Irena Rudzis